17. září 2012

Prohibiční

Jak si jistě každý občan naší drahé republiky všiml, nastala nám prohibice. Já tady ale nejsem od toho, abych situaci kriticky hodnotila a vtipně glosovala. Raději jsem tedy sáhla do našich domácích zásob a s heslem "methanol také hoří" jsem se pustila do následujícího dezertu.

Dnes jsou na jídelníčku: Flambované palačinky neboli Crêpes suzette flambées


Prvně jsem palačinky v plamenech připravovala loni na Silvestra, který jsme strávili v jedné škole vaření. Příprava zahrnující zapálení jídla mě tak nadchla, že jsem tenhle recept adoptovala a čas od času nemohu jinak než flambovat.

Na dezert pro 2 budete potřebovat:
  • 1 vejce
  • 100 g mouky (hladká nebo polohrubá)
  • mléko
  • 1/2 lžičky skořice
  • olej
  • 2 větší pomeranče
  • moučkový cukr
  • máslo
  • rum nebo něco obdobně silného
  • sirky
Ze čtvrtky pomeranče jsem ostrouhala kůru a připravila jí do misky na těsto. Z obou pomerančů jsem následně vymačkala na robotu šťávu a přelila do džbánku. Získala jsem cca 250 ml džusu.

Z vejce, mouky, skořice, pomerančové kůry a mléka trochu zředěného s vodou jsem připravila těsto. Konzistenci si musí odzkoušet každý sám, aby mu nevznikaly palačinky příliš tlusté. Proti hrudkám doporučuju smíchat všechny suché suroviny a postupně přidávat mléko s vodou tak, že těsto projde fází tužšího bláta a až pak je doředěno do požadované konzistence. 

Nechala jsem si rozpálit pánvičku a na talířek nalila trochu oleje. Kuchyňskou utěrku jsem poskládala na několik vrstev, namočila jí do oleje a lehce omastila pánvičku. Takhle budete schopní udělat palačinky na minimu tuku a dobře se vám budou rozlévat po pánvičce. Na pánev jsem sběračkou nalévala  těsto a současným krouživým pohybem pánve jsem vytvořila něco podobající se kruhu. Komu se to nedaří, ztlumí plamen, aby těsto tak rychle netuhlo. Postupně jsem takto osmažila veškeré palačinky. Těsto mi vyšlo na 7 středních palačinek. Kdybych se snažila víc, mohla jsem mít pro každého 4.

Hotové palačinky jsem přeskládala na čtvrtku (viz fotka) a 4 položila do pánve s trochou másla. Když se ohřály z jedné strany, otočila jsem je a posypala moučkovým cukrem. Po chvíli jsem je otočila zase cukrem dolů, aby mohl trochu zkaramelizovat. Přilila jsem trochu pomerančové šťávy, nechala chvíli probublat, přidala šplouch rumu a zapálila. Pozor na obočí, ofinu a další chlupy, o které byste neradi přišli! Když alkohol vyhořel, stačilo už jen servírovat.

Palačinky ohřejeme s máslem ...

... pocukrujeme ...

... zalijeme džusem a rumem .... a zapálíme (plamen bohužel není vyfotitelný)
 Na tomto místě bych se teď ráda zastavila u zapovězeného alkoholu. Máte dvě možnosti: a) nebudete tenhle recept do konce prohibice zkoušet, b) máte doma nějaký zapálitelný alkohol, kterému můžete věřit - například skoro vypitou lahev. Pokud totiž přidáte do receptu trochu víc džusu, hrozí vám, že alkohol nevyhoří úplně a tzv. se utopí. Kdybyste tedy teoreticky použili jedovatou láhev, máte pořád docela solidní šanci býti slepí nebo mrtví. Vyhrazuji si tedy právo na zproštění viny, pokud byste měli po vyzkoušení receptu z mého blogu jakýkoli zdravotní problém.

Nechci končit nijak tragicky, takže pyromanům zdar!

Žádné komentáře:

Okomentovat